اهمیت پانزدهمین نمایشگاه صنعت نساجی اصفهان

اهمیت پانزدهمین نمایشگاه صنعت نساجی اصفهان

اهمیت پانزدهمین نمایشگاه صنعت نساجی اصفهان

‌ نمایشگاه صنعت نساجی اصفهان، نمایشگاهی دو سالانه است که از سال 72 در اصفهان پایه گذاری شده است. لازم به ذکر است، به دلیل ظرفیت‌های این استان در زمینه صنعت نساجی که حتی زمانی لقب منچستر ایران را نیز برای این استان به دنبال آورد، این نمایشگاه از زیرساختی قوی و مهم در استان برخوردار است، آخرین دوره این نمایشگاه در سال 1400 برگزار گردید.
استان اصفهان با شکل‌گیری کارخانه‌های نساجی بود که رویکرد صنعتی خود را آغاز کرد. از این رو قدیمی‌ترین صنعت ماشینی در این استان، صنعت نساجی است. هنوز هم نساجی یکی از صنایع دارای مزیت این استان به شمار می‌رود.
با توجه به ظرفیت استان اصفهان در صنعت نساجی و اینکه استان اصفهان یکی از قطب‌های اساسی صنعت نساجی در ایران است، باید بتوان از ظرفیت این نمایشگاه به خوبی بهره برد.
هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه، ارتقای صنعت نساجی استان اصفهان و کشور است و نه صرفاً پرداختن به دیدگاههای اقتصادی؛ در این رویداد متخصصان این صنعت از استان‌های مختلف گرد هم آمده، آرا و نظرات خود را تبادل می‌کنند تا بخشی از مشکلات و دغدغه‌های این صنعت مرتفع شود.
برگزاری میز صنعت نساجی کشور در اتاق بازرگانی اصفهان و گردهم آمدن صنعت‌گران نساجی و گفتگو با مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت یکی از اهدافی بود که در راستای افزایش کیفی این رویداد نمایشگاهی به خوبی تحقق یافت.
روز گذشته مراسم آغاز به کار این رویداد مهم در حوزه صنعت نساجی با حضور مدیر کل دفتر نساجی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیر کل صنعت استان اصفهان، ریاست اتاق بازرگانی یزد، مدیر عامل نمایشگاه بین‌المللی اصفهان و مدیرعامل نمایشگاه بین المللی زنجان و مشارکت کنندگان این نمایشگاه و شماری از فعالان اقتصادی بخش خصوصی حضور داشتند انجام شد.
پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نساجی، ماشین آلات و صنایع وابسته تا 4 تاریخ 7 خرداد ماه و ساعت بازدید 15 تا 21، واقع در کمربندی شرق، نمایشگاه بین‌المللی اصفهان در حال برگزاری است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر