مردم اصفهان میهمان نمایشگاه قرآن و عترت می‌شوند

مردم اصفهان میهمان نمایشگاه قرآن و عترت می‌شوند

هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان همزمان با ماه مبارک رمضان و طی روزهای پنجم تا دهم اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نمایشگاه که پس از سه سال وقفه برپا می‌شود، شرایطی را فراهم می‌آورد تا 140 موسسه، تشکل، نهاد و مجموعه فعال در حوزه قرآن و عترت به ارائه دستاوردها و توانمندی‌های خود بپردازند.

فعالان حوزه‌های نشر مکتوب در حوزه انتشارات قرآنی و مذهبی، خبرگزاری‌ها، رسانه‌های جمعی و دیجیتال، استارتاپ‌ها و خدمات نرم‌افزاری جدید قرآنی، محصولات فرهنگی، هنری قرآنی (نقاشی، خوشنویسی، آثار حجمی، سفال، سرامیک و...)، حجاب و عفاف، خدمات آموزشی کودکان و نوجوانان و خانواده‌های قرآنی، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و موسسات قرآنی و مراکز علمی و دانشگاهی مرتبط و مجموعه‌های طراحی معماری، اجرای دکوراسیون و احیای اماکن مذهبی و فرهنگی و تامین خدمات وابسته در این نمایشگاه حضور فعال خواهند داشت.

موسسات و فعالان حوزه قرآنی از چهار استان اصفهان، تهران، قم و کرمان در این نمایشگاه حضور می‌یابند و دستاوردهای خود را در 14 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی به نمایش می‌گذارند.

هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان پس از سه سال وقفه برگزار می‌شود و از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به افزایش 5/2 برابری در متراژ و تعداد مشارکت‌کنندگان و همچنین رویکرد کاملاً فرهنگی و مذهبی (غیرتجاری) اشاره کرد.

برگزاری محفل‌های قرآنی توسط موسسات برجسته کشوری، برگزاری تئاترهای قرآنی و سرودهای مذهبی و قرآنی و تواشیح، نقاره‌زنی و صفه‌خوانی حرم امام رضا(ع)، اجرای پرده‌خوانی، برگزاری نمادین ورزش باستانی در فضای باز نمایشگاه، برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان همزمان با آغاز نمایشگاه، برگزاری جنگ‌های شاد خانوادگی برای کودکان و نوجوانان به منظور ارتقای اطلاعات و آموخته‌های مذهبی و... از جمله برنامه‌هایی است که در حاشیه برپایی نمایشگاه قرآن و عترت اجرا می‌شود.

علاقمندان به بازدید از هفدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان می‌توانند از ساعت 16 تا 22 روزهای پنجم تا دهم اردیبهشت‌ماه به نمایشگاه بین‌المللی اصفهان واقع در کمربندی شرق، روبروی منطقه روشن‌دشت مراجعه کنند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر