کد خبر : 25020

تاریخ درج خبر : شنبه 11 تیر 1401
پرتال رسمی شرکت نمایشگاه بین المللی استان اصفهان | ISFAHAN FAIR
• تاثیر مستقیم نمایشگاه اصفهان در توسعه صادرات منطقه مرکزی کشور
هفدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت، تجهیزات صنعتی و کارگاهی و بیستمین نمایشگاه تخصصی صنعت چوب، ماشین‌آلات، یراق‌آلات و مواد اولیه در حالی برگزار شدند که نمایشگاه اصفهان تلاش می‌کند تاثیر مستقیمی در توسعه ارتباطات تجاری بین‌المللی ایفا کند.

هفدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت، تجهیزات صنعتی و کارگاهی و بیستمین نمایشگاه تخصصی صنعت چوب، ماشین‌آلات، یراق‌آلات و مواد اولیه در حالی برگزار شدند که نمایشگاه اصفهان تلاش می‌کند تاثیر مستقیمی در توسعه ارتباطات تجاری بین‌المللی ایفا کند.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی اصفهان، این دو نمایشگاه در 14 هزار مترمربع فضای نمایشگاهی، پذیرای نزدیک به 200 شرکت از هشت استان کشور بودند تا طی چهار روز برگزاری، توانمندی‌ها، پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خود را به نمایش بگذارند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در مراسم افتتاح این دو نمایشگاه، اظهار کرد: امروز شاهد برپایی دو نمایشگاه هستیم که نزدیک به ۲۰۰ شرکت از هشت استان در این نمایشگاه حضور دارند.

احمدرضا طحانیان ابراز امیدواری کرد در این نمایشگاه بتوانیم زمینه ساز تبادل اطلاعات بین شرکت کنندگان، مردم و بازار باشیم.

وی تصریح کرد: نمایشگاه پلی بین بازار و صنعت است و امیدواریم بتوانیم این زمینه را فراهم کنیم.

به گفته مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، نمایشگاه باید محلی باشد که بتوانیم ایده‌های خلاق را از دل نمایشگاه‌ها بیرون بیاوریم تا به زمینه رشدی برای کشور تبدیل شود.

 

نمایشگاه اصفهان، زمینه‌ساز تجارت بین‌المللی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان نیز در آیین افتتاح این دو نمایشگاه گفت: با شکوفایی مجموعه نمایشگاه، صادرات به‌عنوان موضوعی که در چرخه تولید و تجارت اهمیت دارد باید به‌صورت جدی و قوی مورد پیگیری قرار گیرد.

امیرحسین کمیلی با بیان اینکه این نمایشگاه از جنبه‌های مختلف اهمیت دارد، چراکه از نمایشگاه‌های مهارتی به شمار می‌رود، ادامه داد: یکی از نیازهای اساسی ما یادگیری مهارت، مهارت آفرینی و کار حرفه‌ای است که در این نمایشگاه شاهد دستاوردهای آن خواهیم بود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به اینکه بعد از دو سال رکود صنعت به واسطه شیوع کرونا، امسال شروع خوبی را داشتیم، تاکید کرد: ما نیاز زیادی به برگزاری این دست نمایشگاه ها هم از جهت تولید ریزساختی، صنایع کارگاهی هستیم و صنایع چوب جزو صنایعی است که می تواند جزو صنایع مادر باشد؛ ما مجموعه متمرکزی داریم که به طور ویژه و با تمرکز خاص در این حوزه حضور دارند و برنامه ای برای تقویت و بهبود زیرساخت های صنعت پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی ابراز امیدواری کرد: با شکوفایی مجموعه نمایشگاه، صادرات به عنوان موضوعی که در چرخه تولید و تجارت اهمیت دارد باید به صورت جدی و قوی مورد پیگیری قرار گیرد.

کمیلی گفت: مجموعه ما چه در اصفهان و در مجموع صنعتگران ما ویژگی‌های خاص و تولیدات فاخری دارند و به ویژه تلفیق صنایع مهارتی با موضوعات دانش بنیان می‌تواند شرایط خوبی را برای ارتقا و شکوفایی به همراه داشته باشد.

 

نمایشگاه پلی بین بازار و صنعت

مدیرکل فنی حرفه‌ای استان اصفهان نیز در این مراسم، با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه در تراز ملی و بین المللی فرصت بسیار خوبی است تا از توانمندی شرکت‌های داخل کشور اطلاعات بیشتری کسب کنیم، گفت: نمایشگاه موجب پیشرفت صنعت در هر شاخه‌ای می‌شود و درسی برای شناسایی مهارت های مورد نیاز جامعه است و این اساس خوبی برای ما در نیازسنجی، برنامه‌ریزی در مجموعه آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان است.

آرش اخوان طبسی ابراز امیدواری کرد که در تعامل با شرکت نمایشگاه‌های استان اصفهان، سازمان صمت و اتحادیه های مختلف این اتفاق رخ دهد.

وی با بیان اینکه اداره کل فنی حرفه ای استان اصفهان سال گذشته میزبان مسابقات رشته چوب در المپیاد ملی مهارت بود، توضیح داد: در این المپیاد حمایت‌های زیادی از طرف شرکت‌ها و اتحادیه‌های مختلف داشتیم و امیدواریم ادامه این ارتباطات و اثربخش بودن این اقدامات موجب بهبود آموزش و پیشرفت صنعت را در اصفهان و کشور باشد.

محمد شادمند رئیس اتحادیه مصنوعات چوبی شهرستان اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه طی دو سال گذشته، شیوع کرونا وضعیت صنعت را به چالش کشیده است، اظهار کرد: خوشبختانه صنعت چوب در استان اصفهان جزو برترین‌های کشور است.

وی تاکید کرد: هر چه نمایشگاه‌ها بهتر برگزار شود، قطعا صنعت چوب و هر نمایشگاهی که در شهرستان و استان برگزار می‌شود، شرایط بهتری را خواهد داشت.