نمایشگاه های آینده

گزارش های تصویری

آغاز نخستین رویداد نمایشگاهی استان اصفهان در سال 99

آغاز نخستین رویداد نمایشگاهی استان اصفهان در سال 99

هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی اصفهان به عنوان نخستین رویداد نمایشگاهی این استان در سال 99 آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، این نمایشگاه که از سوم تیرماه با حضور 120 شرکت از 10 استان کشور برپا شده است، تا ششم همین ماه ادامه خواهد داشت و متخصصان و فعالان این حوزه می‌توانند طی ساعات 10 تا 19 از آن بازدید کنند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین‌المللی استان اصفهان در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: متاسفانه با شیوع کرونا، صنعت نمایشگاه ها جزو مشاغل آسیب دیده از کرونا قرار نگرفت و با وجود پیگیری متعدد توسط انجمن صنعت نماشگاهی کشور، این مسئله اتفاق نیفتاد.

علی یارمحمدیان اظهار کرد: امروز هجدهمین نمایشگاه دام و طیور و نخستین نمایشگاه اصفهان در سال ۹۹ بعد از شیوع ویروس کرونا آغاز به کار کرد.

وی ابراز امیدواری کرد این نمایشگاه نقطه آغازی برای رویدادهای تجاری باشد تا بتواند رونق اقتصادی را به شهر اصفهان و صنایع مختلف استان و کشور بازگرداند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان افزود: در این نمایشگاه 120 شرکت فعال در زمینه های مختلف دام، طیور و دامپزشکی از ۱۰ استان مختلف کشور در بیش از ۸ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی حضور دارند.

وی با بیان اینکه صنعت نمایشگاه ها در ابتدای بیماری کرونا به دلیل مسئولیت اجتماعی خود به عنوان یکی از اولین بخش های اقتصادی کشور، رویدادهای تجاری خود را لغو کرد، توضیح داد: لغو رویدادهای نمایشگاهی به دلیل اولویت سلامتی مردم بود و حتی در ابتدای کار پیشنهاد شد که صنعت نمایشگاهی کشور سایت های خود را برای سلامتی مردم در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهد و در این رابطه هرگونه همکاری انجام دادیم.

یارمحمدیان با انتقاد نسبت به برخی بی مهری ها به صنعت نمایشگاهی کشور، تصریح کرد: متاسفانه با شیوع کرونا، صنعت نمایشگاه ها جزو مشاغل آسیب دیده از کرونا قرار نگرفت و با وجود پیگیری متعدد توسط انجمن صنعت نماشگاهی کشور، این مسئله اتفاق نیفتاد.

وی با بیان اینکه امروز یکی از سخت ترین وظایف، برگزاری نمایشگاه هاست، تاکید کرد: باید توجه داشت که نمایشگاه بهترین و کوتاه‌ترین راه حل برای رونق و جهش تولید در کشور است.

 

کرونا خدشه ای به تولید بخش کشاورزی وارد نکرد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز در این آیین با بیان اینکه تحریم ها، کرونا و تعطیلی مشاغل مختلف نتوانسته خدشه ای به تولید بخش کشاورزی وارد کند، گفت: رسالت بخش کشاورزی با کرونا تعطیل شدنی نیست.

حسین ایراندوست با اشاره به اینکه تامین غذا از رسالت های اصلی وزارت جهادکشاورزی است، اظهار کرد: این رسالت تعطیل شدنی نیست و کرونا و غیرکرونا نباید بر روی آن تاثیر بگذارد.

وی افزود: عملکردها نشان می دهد که تولیدکنندگان بخش کشاورزی با فعالیت در این بخش، شرایطی ایجاد کرده اند که امروز دغدغه ای بابت امنیت غذایی نداشته باشیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه سال سختی را پشت سر گذاشته ایم و سال سختی را پیش رو داریم، گفت: خوشبختانه تحریم ها، کرونا و تعطیلی مشاغل مختلف نتوانسته خدشه ای به تولید بخش کشاورزی وارد کند.

وی با اشاره به ایفای نقش کشاورزی در تولید ملی، رشد اقتصادی، ایجاد اشتغال، صادرات و امنیت غذایی تاکید کرد: این موارد اهمیت حوزه کشاورزی و دامپروری را نشان می دهد، بنابراین امروز می طلبد که اولین نمایشگاه در پساکرونا در حوزه کشاورزی و دامپروری برگزار شود.

ایراندوست با اشاره به اینکه استان اصفهان با بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزارتن محصولات حوزه دام، طیور و آبزیان رتبه اول کشور را از نظر حجم تولید و کیفیت به خود اختصاص داده است، توضیح داد: در حال حاضر اصفهان با تولید بیش از یک میلیون و ۴۴۰ هزار تن شیر رتبه اول کشور، با تولید ۲۰۵ هزار تن گوشت طیور و ۱۰۵ هزار تن تخم مرغ رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است.

به گفته معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، در حال حاضر استان اصفهان در تولید گوشت سایر ماکیان، جوجه یک روزه و بوقلمون رتبه اول کشور را دارد و با توجه به اینکه در شرایط کم آبی قرار داریم و اصفهان جزء کم آب ترین استان هاست، حفظ این رتبه های تولید مسئولیت را سخت تر می کند.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه به عنوان فرصتی طلایی موجب می شود تا تمام عوامل تولید در حوزه دام و طیور در کنار هم قرار گیرند و آخرین یافته های علمی، روش ها و تکنولوژی ها را به اشتراک بگذارند، تصریح کرد: امیدواریم در سال جهش تولید با حفظ عملکردهای قبلی از نظر کمی و کیفی بر عملکردهای قبلی خود اضافه کنیم.

ایراندوست با اشاره به اینکه امسال توسعه کیفی حوزه دام و طیور را در دستور کار خود قرار داده ایم، خاطرنشان کرد: امروز این نمایشگاه با رعایت کامل تمام پروتکل های بهداشتی برپا شده است، البته امسال به دلیل شیوع کرونا فرصت بازدید برای مصرف کنندگان دام و طیور فراهم نیست.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان نیز با تاکید بر اینکه هیچ اتفاقی در دنیا بدون حکمت نیست، اظهار کرد: بروز، شیوع، اپیدمی و پاندمی کووید ۱۹ نشان داد که یک بیماری در شهری از دنیا، موجب شد تا کل دنیا درگیر شود.

شهرام موحدی با بیان اینکه شکی نیست که منشا ویروس کرونا خفاش است، گفت: برخی صحبت ها در مورد دستکاری های ژنتیک این ویروس بحثی جداست، اما به طور قطع منشا کرونا، بیماری دامی است و کرونا نشان داد که حوزه بیماری های مشترک دامی و انسانی بسیار مهم است.

وی با اشاره به خطرات بالای ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در جوامع انسانی، اظهار کرد: توضیح این مطلب در سال ۱۳۹۵ برای مردم بسیار سخت بود، اما امروز مردم کرونا را با پوست و گوشت خود احساس کرده اند که کووید ۱۹ بیماری ویروسی خطرناک و یک پاندمی جهانی است.

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان افزود: زمانی که همه دل نگران کمبود ماسک، مواد ضدعفونی، لباس های یکبار مصرف و تخت های بیمارستانی بودند، اما کسی نگران کمبود مواد پروتئنی نبود و حتی رسانه ها به این موارد اشاره نکردند.

وی تاکید کرد: با وجودی که به گفته رئیس جمهور رشد اقتصادی کشور در بخش کشاورزی است، اما تسهیلات این بخش بسیار اندک است و نیازمند توجه زیاد است.

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر