نمایشگاه های آینده

گزارش های تصویری

جزئیات برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام اصفهان

جزئیات برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام اصفهان

بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام (کامپیوتر، اتوماسیون اداری، مخابرات و استارتاپ) از هشتم تا دوازدهم آبان در محل برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان با حضور فعالان و ذینفعان این بخش برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، زمان بازدید از نمایشگاه اتوکام اصفهان در تاریخ هشتم تا دوازدهم آبان ماه ۱۰ تا ۱۹ در نظر گرفته شده تا بازدیدکنندگان تخصصی بتوانند در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

مدیر نمایشگاه‌های داخلی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان در نشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام گفت: نمایشگاه بین‌المللی اتوکام یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های استان است که از هشتم تا ۱۲ آبان ماه در محل برگزاری شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان اصفهان برگزار می‌سود.

مجید نایب زاده افزود: این نمایشگاه زیرگروه‌های نرم افزار، سخت افزار شبکه و ‌امنیت تبادل اطلاعات، خدمات دولت الکترونیک و ‌مخابرات و آموزش و پژوهش را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: افتخار ما این بوده که هم زمان با سیاست‌های کلان کشور در بحث IT و ICT   مساله آموزش هم در نظر گرفته شده است.

مدیر نمایشگاه‌های داخلی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان افزود: نمایشگاه بین المللی اتوکام طی چهار دوره مختلف از اواسط دهه هفتاد با بروز ماشین‌های اداری و تحهیزات و اتوماسیون اداری و ‌همزمان با سیاست کشور پیش رفت، اوایل دهه هشتاد فصل دوم این نمایشگاه با تغییر رویکرد و برنامه‌هایی که به عنوان رونق دولت الکترونیک صورت گرفته بود در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: اواخر دهه هشتاد و اوایل دهه ۹۰ همزمان با توسعه و رشد اینترنت و فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک سیاست‌های نمایشگاه اتوکام در دوره سوم تبلور یافت همچنین در دوره چهارم این نمایشگاه همزمان با رشد و توسعه فضاهای مجازی و استارتاپ‌ها با تحول و حضور استارتاپ‌ها تبلور یافت.

نایب زاده تصریح کرد: سال گذشته بیست و چهارمین دوره بر محوریت کار و ارسال اقلام تبلیغاتی بود و امسال تفکیکی ایجاد شده و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای سیاستگذار کل این نمایشگاه است و شرکت تعاونی شرکت نمایشگاه‌ها مجری نمایشگاه در این دوره هستند.

 

اتوکام، بزرگترین رویداد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اصفهان است

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: بزرگترین رویداد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نمایشگاه اتوکام است که توجه زیادی در کشور به این بخش از فناوری و اطلاعات صورت می‌گیرد.

محمد اطرج با بیان اینکه بسیاری از مشکلات صنایع با ایده‌های نوآورانه در حوزه فناوری اطلاعات حل خواهد شد، افزود: خرده فروشی‌های اینترنتی و تاکسی یاب‌ها و زیر مجموعه‌های ites از جمله این موارد در حوزه فناوری اطلاعات هستند.

وی با اشاره به اهمیت صنعت فناوری اطلاعات بیان کرد: طی سال‌های گذشته برای حضور فعالان و ‌ذینفعان این صنعت در نمایشگاه اتوکام شورای سیاستگذاری تشکیل دادیم که نماینده استانداری، مدیریت خلاقیت و نوآوری شهرداری، نماینده شهردار، مخابرات و شهرک علمی تحقیقاتی و نظام مهندسی ساختمان از اعضای این شورا هستند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان گفت: شعار بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام «زندگی هوشمند» انتخاب شده، یکی از ابعاد زندگی هوشمند خدماتی است که دولت باید در راستای ابزارهوشمند ارایه دهد همچنین یکی دیگر از ابعاد زندگی هوشمند شهر هوشمند بوده که باید به این سمت حرکت کنیم و توسعه را شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه در بحث زندگی هوشمند به ساختمان‌های هوشمند می‌رسیم، ادامه داد: کنترل‌های ساختمان و مصرف انرژی باید هوشمند شود که این موضوع با بحث IT   صورت می‌گیرد.

اطرج تصریح کرد: آموزش شهروندان برای رسیدن به شهر و زندگی هوشمند مهم است که کمیسیون آموزش سازمان نظام صنفی و رایانه‌ای به این موضوع ورود کرده و پاویونی برای آموزش درنظر گرفته است.

وی ادامه داد: در حوزه فناوری اطلاعات GAME درآمدزا است که زحمات زیادی در این راستا صورت گرفته و قرار شد تا حضور فعال‌تر و پررنگی را در این زمینه شاهد باشیم.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اصفهان با اشاره به شعار سال تحت عنوان رونق تولید اظهار داشت: از آنجایی که یکی از مسائل اصلی کشور بحث اشتغال است و درصد بیکاری در استان اصفهان از سایر استان‌های کشور بیشتر است تلاش کردیم تا عنوان فرصت‌های شغلی را در این نمایشگاه مدنظر قرار دهیم.

وی ادامه داد: جشنواره فروش از چند سال گذشته به نمایشگاه اضافه شده و امیدواریم بازارچه فروش را در حاشیه نمایشگاه و خارج از سالن‌های اصلی دایر کنیم تا مخاطبان بیشتری جذب کنیم و برای فروشگاه‌ها کسب و کار ایجاد شود.

اطرج هدف از برگزاری این نمایشگاه را توسعه کسب و کار دانست.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اثرات تحریم بر کسب و کار حوزه فناوری اطلاعات بیان کرد: به طور قطع تحریم‌ها بر این بخش اثرگذار بوده است، همچنین درحوزه سخت افزار شرکت‌ها با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدند و واردات سخت شده همچنین قیمت‌ها با توجه به نرخ ارز بالا رفته است.

اطرج افزود: درحوزه نرم افزاری شرکت‌هایی که با شرکت‌های دولتی کار می‌کردند به دلیل پایین آمدن بودجه دولتی در راستای وصول مطالبات و تعریف پروژه‌های جدید با مشکل مواجه شدند.

وی با اشاره به نبود مشکل در حوزه زیرساخت فناوری اطلاعات ادامه داد: حتی در این زمینه بالاتر از نیاز، زیر ساخت‌های اصفهان توسعه پیدا کرده و از نظر زیر ساختی استان دوم و در حوزه‌های گرایشی و کسب و کار استان  سوم به بعد هستیم.

 

ظهور فناوری نوین اثر بزرگی در جنبه‌های مختلف بشری داشته است

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری اصفهان نیز در این نشست خبری گفت: ظهور فناوری‌های نوین از جنس فناوری اطلاعات اثر بزرگی در جنبه‌های مختلف بشری داشته است.

محسن مهربانی افزود: هوش مصنوعی سبک تجارت و ‌بلاک چین سبک حکومتداری و زمانداری را تغییر می‌دهد از این رو نمایشگاه می‌تواند این فناوری‌های نوین را به ذینفعان معرفی کند.

وی ادامه داد: مهم‌ترین موضوع در این دوره از نمایشگاه این است که زمینه فناوری‌های نوین را به زندگی و فعالیت اقشار مختلف برسانیم.

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری اصفهان با بیان اینکه باید به ایجاد زمینه مشارکت و شبکه‌سازی توجه شود، بیان کرد: باید بنگاه‌ها و صنایع برای افزایش بهره‌وری با استفاده از فناوری اطلاعات و امکان سنجی کسب و کار نوپا هدف‌گیری شوند.

مهربانی افزود: پاویون دولت الکترونیک را با هدف افزایش مشارکت سازمان‌ها در بیست و پنجمین نمایشگاه اتوکام خواهیم داشت که به تمام دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی در این راستا اطلاع رسانی شده است.

وی با اشاره به اینکه در بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی اتوکام دو دوره آموزشی برگزار خواهیم کرد، افزود: از این رو شاهد حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی هستیم و در نهایت از جنبه بازدید کننده تحولاتی در این نمایشگاه ایجاد کردیم.

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر