نمایشگاه های آینده

گزارش های تصویری

برپایی نمایشگاه تجهیزات پزشکی اصفهان با حضور نخبگان صنعت پزشکی

برپایی نمایشگاه تجهیزات پزشکی اصفهان با حضور نخبگان صنعت پزشکی

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات و صنایع پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی از نوزدهم دی ماه و با حضور فعالان این صنعت در اصفهان برپا شد.
به گزارش اداره رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، این نمایشگاه که تا 22 دی ماه و به مدت چهار روز برپا بود، شرایطی را فراهم آورد تا تولیدکنندگان تجهیزات آزمایشگاهی، پزشکی و دندانپزشکی، خدمات و تجهیزات توانبخشی، تجهیزات هتلینگ و بیمارستانی، خدمات دارویی و داروسازی، سازمان ها، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، مراکز علمی و تحقیقاتی و نشریات تخصصی این بخش در کنار هم جمع شده و دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند. 110 شرکت در قالب 8500 مترمربع فضای نمایشگاهی از استان های اصفهان، تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و فارس در این نمایشگاه حضور داشتند. یکی از ویژگی های این نمایشگاه، استقبال مطلوب نمایندگان تولیدکنندگان بین المللی از کشورهای پیشرفته جهان در این نمایشگاه بود به طوری که نمایندگان فروش برندهای مطرح و فعال در این حوزه از کشورهای فرانسه، ایتالیا، سوییس، آمریکا، آلمان، چین، تایوان و انگلیس در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان حضور داشتند و به معرفی محصولات و خدمات خود پرداختند.
این نمایشگاه در حالی برگزار شد که نمایشگاه صنایع و تجهیزات پزشکی اصفهان یکی از مطرح ترین نمایشگاه های این حوزه در سطح کشور به شمار می رود. جایگاه ویژه این نمایشگاه در سطح کشور سبب شد تا برندهای مطرح و فعال این حوزه در نمایشگاه امسال حضور داشته باشند که از آن جمله می توان به شرکت های بهیار صنعت سپاهان، ثمر حمد آریا، صا ایران، پویندگان راه سعادت، کاوندیش سیستم، طب و صنعت، آریا سروش تجهیز، ثمین طب باربد، آبان طب آپادانا، شرکت نوین، تجهیزات پزشکی اوحد، پارس آزما، صفا طب، بهبودسازان سپاهان، شیمیایی رازی، فراد تجهیز سپنتا، شهرک سلامت، فرازمهر، ایفا فراز آوینا، سازگر، اَوِس سینا، موج پرداز تصویر، ایده سلامت دانش، الکتروسازه دامون، نورسته یار، نوید پرتو نما، متین طب، پارس طب نقش جهان و امواج نگار سپاهان اشاره کرد.
گفتمان اقتصادی فعالان صنعت تجهیزات پزشکی
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان، امسال به دوره سیزدهم خود رسید تا پایگاه گفتمان های اقتصادی فعالان این صنعت همچنان پایدار باقی بماند. علی یارمحمدیان افزود: نمایشگاه، محلی برای بروز و ظهور نوآوری ها و توانمندی ها و عرصه ای برای توسعه تمامی کسب و کارها است. وی ادامه داد: نمایشگاه پزشکی اصفهان، رویدادی فعال، منحصر به فرد و شناخته شده به منظور گردهمایی متخصصان و فعالان عرصه صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی است تا آخرین محصولات و خدمات این حوزه به نمایش گذاشته شود. مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان تصریح کرد: نمایشگاه بین‌المللی صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان به دنبال روند رشد موفق خود از زمان شکل‌ گیری در سال 77 و برگزاری نخستین دوره تا به امروز، کارآمدترین گردهمایی فعالان صنعت پزشکی و مراقبت‌های بهداشتی از سراسر کشور را ترتیب داده است.
اصفهان در انتظار پیشرفت های چشمگیر
استاندار اصفهان نیز در این مراسم گفت: برای نخستین بار 13.6 میلیارد یوآن چین برای طرح قطار سریع السیر اصفهان - تهران تامین اعتبار شد که طبق قول پیمانکار مربوطه پایان سال 99 این طرح اتمام و به بهره برداری می رسد. عباس رضایی افزود: مدت طولانی است که قطار سریع السیر تهران - اصفهان خواسته به حق مردم بوده که برای بهره برداری از این پروژه تلاش خواهیم کرد تا مردم در مدت زمان یک ساعت و 50 دقیقه به پایتخت کشور سفر کنند. وی تصریح کرد: باید در راستای رقابت، تولید، صادرات و بازار تلاش کنیم در غیر این صورت دچار مشکل می شویم زیرا نباید کیفیت را فدای کمیت کرد. رضایی با بیان اینکه بقای بازار نیازمند ورود همه جانبه است، تاکید کرد: باید امکانات را بسیج کنیم و برای مقابله با جنگ اقتصادی آماده شویم چرا که در شرایط نگران کننده تحریم های اقتصادی به سر می بریم. استاندار اصفهان با بیان اینکه اگر آب نباشد حیات و اشتغال هم وجود ندارد، تصریح کرد: دولت روز یکشنبه بهترین مصوبه را برای اصفهان و رودخانه کارون در نظر گرفت و اگر این مصوبه 15 سال قبل به تصویب می رسید در زمان حال اصفهان با کمبود آب و خشکی زاینده رود مواجه نمی شد. وی با بیان اینکه با تشکیل کمیسیون رفع موانع تولید در استانداری مشکلات را رصد می کنم، گفت: برخی از بانک ها مشکلاتی را برای تولید کنندگان ایجاد می کنند که به همین منظور دوشنبه هفته آتی در این زمینه با رییس بانک مرکزی جلسه ای خواهم داشت تا مشکلات در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد.
لزوم ترخیص دائمی محصولات مورد نیاز کارخانه ها
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: نمایشگاه های بین المللی با سابقه حدود 40 سال فعالیت در ایران پیشانی صادرات کشور است که لازم است با ورود فناوری های نو بسیاری از محصولات مورد نیاز کارخانه هارا به ترخیص دائمی تبدیل کنیم. بهمن حسین زاده افزود: صنعت نمایشگاهی کشور یکی از زنجیره های این عرصه و عرضه محصولات تولیدی و تکمیل کننده تولید است. به گفته وی برای عرضه محصولات با بهترین کیفیت و قرارگیری آن در اختیار مخاطبان خاص و مشتریان به فضاهای حرفه ای و تخصصی نیاز داریم. وی با بیان اینکه در زمان حال در نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی برنامه ریزی های خاصی صورت گرفت، گفت: برای نمایش محصولات، فروش و عقد قرارداد برای تولیدکنندگان داخلی شرایطی را فراهم کرده ایم. مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران با اشاره به عقد تفاهم نامه با کشورهای منطقه ای تصریح کرد: هیات مدیره نمایشگاه های بین المللی ایران این موضوع را تصویب و وزیر هم تاکید بر این اتفاق دارد. وی ادامه داد: با بازرگانان و سفرای کشورهای منطقه ای مذاکره کردیم تا محصولات را به صورت تخصصی و تولیدات و صنایع را در دیگر کشورها عرضه کنیم و در زمانی که با تحریم ظالمانه روبه رو هستیم فضای مناسبی را برای تولید کنندگان در کشورهای منطقه ای فراهم کنیم.
حمایت مجلس از صنعت پزشکی
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: وظیفه خود می‌دانم حمایت کامل کمیسیون بهداشت و درمان مجلس را از تولیدکنندگان و واردکنندگان اعلام کنم. حیدرعلی عابدی افزود: در برنامه‌های آینده، کمیسیون بهداشت و درمان مصمم است تا با همه توان از این صنعت دفاع کند، به این دلیل که سلامت مردم تحت تاثیر این صنعت است. وی خاطرنشان کرد: با همه کم و کاستی‌هایی که وجود دارد و متاسفانه مشکلاتی که در سال آتی در ارتباط با تهدیدات اقتصادی وجود دارد باید همفکری کرده و از این زمان به خوبی گذر کنیم، من متاسف شدم فردی که فعال است و قصد کار دارد موانعی بر سر کارهای آن‌هاست. وی تصریح کرد: ما در سرمایه‌گذاری بیمارستان شهرک سلامت فرصتی را از دست دادیم و مشابه این را در فرودگاه از دست دادیم، باید کاری کنیم که این فرصت‌ها را از دست ندهیم، با مدیریت و تجربه استاندار باید از این مسئله که با عنوان اصفهان سرمایه‌گریز از آن ذکر می‌کنند گذر کنیم و به عنوان استان جذب سرمایه معرفی شویم.
فقط 30 درصد از تجهیزات پزشکی ایرانی است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز در این مراسم گفت: از کارآفرینان بزرگ و سرمایه‌گذاران و فناوران خلاق و سختکوش هنرمندپرور اصفهان برای ورود به عرصه ملزومات مصرفی پزشکی و کمک به تولید بیشتر دعوت می‌شود. طاهره چنگیز افزود: حجم بازار داروی ایران سالانه 16 هزار میلیارد تومان است که از این میان، 70 درصد آن در داخل کشور تولید می‌شود؛ حجم بازار تجهیزات پزشکی مصرفی 12 هزار میلیارد تومان است که از این میزان فقط 30 درصد آن در داخل کشور تولید می‌شود. وی اذعان داشت: سهم استان اصفهان در حال حاضر برای تجهیزات پزشکی و مصرفی سهم بالایی نیست و فقط تجهیزات یک‌بار مصرف پزشکی در این استان تولید می‌شود؛ امیدی به توسعه کشاورزی و صنعت آب‌بر استان اصفهان نیست و باید تجهیزات پزشکی در این استان را توسعه داد.

تصاویر مرتبط

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر