نمایشگاه های آینده

گزارش های تصویری

اصفهان میزبان هفدهمین نمایشگاه بین المللی تکنولوژی کشاورزی می شود

اصفهان میزبان هفدهمین نمایشگاه بین المللی تکنولوژی کشاورزی می شود

هفدهمین نمایشگاه بین المللی تکنولوژی کشاورزی (AGROVET) از پنجم دی ماه در اصفهان آغاز می شود و فعالان این صنعت از سراسر کشور در حوزه های نهاده ها، آبیاری، تجهیزات و سازه های گلخانه ای را در این استان گرد هم جمع خواهد کرد.
به گزارش اداره رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، این نمایشگاه که تا هشتم دی ماه و به مدت چهار روز در محل برپایی نمایشگاه های بین المللی استان واقع در پل شهرستان برپا خواهد بود، آخرین تکنولوژی ها و دستاوردهای روز بخش کشاورزی را در معرض بازدید علاقمندان و فعالان این صنعت قرار خواهد داد.
96 شرکت از استان های اصفهان، تهران، مازندران، قزوین، یزد، همدان، زنجان، گلستان، خراسان رضوی و آذربایجان غربی در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و محصولات و خدمات خود را در فضایی بالغ بر 8500 مترمربع به نمایش خواهند گذاشت.
هفدهمین نمایشگاه بین المللی تکنولوژی کشاورزی اصفهان در سه سالن نمایشگاهی برپا می شود که 26 شرکت فعال در بخش سازه های گلخانه ای، 44 شرکت در بخش آبیاری و 26 شرکت در بخش نهادها در آن حضور دارند و انواع فعالیت های خود در زمینه تولید و واردات بذر، تولید کود، تهیه و توزیع نهاده های کشاورزی و سموم را به نمایش می گذارند.
دلایل مختلفی باعث می‌شود که هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تکنولوژی کشاورزی اصفهان نام خود را به عنوان تاثیرگذارترین رویداد صنعت نمایشگاهی این بخش در کشور تثبیت کند. از جمله این دلایل، تاثیرگذاری بسیار زیادی است که اصفهان در حوزه کشاورزی ایران دارد.
استان اصفهان یکی از مراکز اقتصادی و از قطب‌های صنعت کشاورزی کشور است که با دارا بودن شرایط اقلیمی متنوع و قابلیت‌های بالقوه منابع طبیعی و منابع انسانی تجهیز شده، جایگاه خود را به عنوان یکی از استان‌های مهم کشور در زمینه تولید محصولات کشاورزی، دامی و پروتئینی تثبیت کرده و موفقیت‌هایی در بخش‌های مختلف به دست آورده است.
وجود بخش خصوصی كارآمد و توانمند جهت سرمايه‌گذاری در فعاليت‌های اقتصادی، وجود ظرفيت‌های علمی، فنی و تخصصی (سرمايه‌های انسانی) و مراكز پژوهشی و آموزشی در سطح استان، امكان توسعه كشت محصولات صادراتی (گياهان داروئی، گلخانه‌ای و كشت دوم)، وجود منابع آبی اعم از آب‌های جاری و رودخانه‌ها و درياچه‌های مصنوعی، سدها و استخرهای ذخيره آب کشاورزی، كانال‌های آبرسانی و چاه‌ها و قنوات و چشمه‌سارها جهت توسعه صنعت آبزی‌پروری، همجواری با حوزه منابع تأمين آب زاگرس مركزی، قرار گرفتن استان در مركز كشور و در مسير راه‌های ترانزيتی و‌ وجود منابع طبيعی و اقليمی متنوع به عنوان زيرساخت محرك فعاليت‌های بخش كشاورزی از جمله مزیت هایی است که استان اصفهان را به یکی از بهترین استان های کشور در حوزه کشاورزی مطرح کرده و برگزاری نمایشگاه تکنولوژی کشاورزی در این استان برای مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان در آن، تاثیرات مثبت فراوانی خواهد داشت.
علاقمندان به بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین المللی تکنولوژی کشاورزی اصفهان (AGROVET) می توانند طی روزهای پنجم تا هشتم دی ماه و از ساعت 15 تا 21 به پل شهرستان مراجعه کنند.

تصاویر مرتبط

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر