You don't have javascript enabled. Good luck with that.
بدهي سنگين بيمه ها، نظام سلامت را دچار اختلال كرده است/ شركت هاي بيمه گر نگران نظام سلامت نيستند

دلسوزی وزارت بهداشت در این زمینه از دلسوزی خود بیمه ها بیشتر است. در سال 95، بیمه ها فراموش کرده بودند که بیش از 10 هزار میلیارد تومان بدهی به شبکه بهداشت و سلامت دارند و این بدهی، نظام خدمت رسانی به مردم و سلامت آنان را دچار مشکل کرده است در حالی که متأسفانه سازمان های بیمه گر نگران آسیب هایی که به مردم وارد می کنند، نیستند. 

تاریخ درج خبر : 1395/10/16
ساعت درج خبر : 13:15
شماره خبر : 26026360

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو گفت: بخش عمده ای از موفقیت طرح تحول سلامت، مدیون تولیدکنندگان داخلی تجهیزات پزشکی است.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رسول دیناروند در بیست و چهارمین همایش مسوولان تجهیزات پزشکی سراسر کشور در دانشگاه اصفهان که همزمان با دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان برگزار شد، افزود: زمانی که آمار و ارقام این طرح را بررسی می کنیم، این موفقیت ها بیشتر به چشم می آید.

وی با اشاره به این که در سه سال گذشته، دسترسی مردم به لوازم پزشکی به خصوص در حوزه بستری، بهتر و راحت تر شده و هزینه های سنگین و دردسر بیماران و مراجعان را کاهش داده است، اظهار داشت: برخی لوازم و تجهیزات پزشکی، از حساس ترین داروها حساس تر و همچنین حیاتی تر هستند.

وی به واگذاری امر نظارت بر تجهیزات به دانشگاه های علوم پزشکی استان ها اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر 400 واحد تولیدی تجهیزات پزشکی در کشور وجود دارد بنابراین این که نظارت ها به صورت متمرکز و در اداره کل تجهیزات پزشکی کشور انجام شود، به هیچ وجه منطقی نیست. از این رو واگذاری نظارت ها به دانشگاه ها اقدامی بسیار لازم و ضروری بود که این اقدام از دانشگاه های قطب آغاز شده است.

دیناروند، بدهی سنگین بیمه ها به بیمارستان ها و بدهی بیمارستان ها به شرکت های تأمین کننده تجهیزات را معضلی بزرگ دانست و گفت: تعدادی از شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی به دلیل معوقات و مطالبات مالی خود در آستانه ورشکستگی و یا در حال تعدیل نیرو هستند که وزارت بهداشت به صورت جدی پیگیر این موضوع است.

معاون وزیر بهداشت اذعان داشت: دلسوزی وزارت بهداشت در این زمینه از دلسوزی خود بیمه ها بیشتر است. در سال 95، بیمه ها فراموش کرده بودند که بیش از 10 هزار میلیارد تومان بدهی به شبکه بهداشت و سلامت دارند و این بدهی، نظام خدمت رسانی به مردم و سلامت آنان را دچار مشکل کرده است در حالی که متأسفانه سازمان های بیمه گر نگران آسیب هایی که به مردم وارد می کنند، نیستند.

همچنین رییس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از تشکیل کارگروه های تخصصی در زمینه تجهیزات پزشکی سرمایه ای خبر داد.

اصغر بکرانی از تشکیل 110 ساعت کلاس آموزشی برای کارشناسان مراکز درمانی و نصب و راه اندازی نرم افزار مدیریت تجهیزات پزشکی در بیش از 90 درصد مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه به عنوان دیگر اقدامات انجام شده در زمینه بهبود نظارت ها یاد کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر 33 مرکز آموزشی درمانی و بیمارستانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی در استان وجود دارد که در سال جاری صدها مورد بازرسی از کلیه مراکز تابعه همراه با بررسی کامل فاکتورهای آنان انجام گرفته است.

 

اخبار مربوط به این خبر
نظر شما چیست ؟
نام ( ضروری ) :
ایمیل ( ضروری ) :
تلفن همراه :
لطفا از نوشتن بصورت پینگلیش ، اجتناب نمایید . نظرات حاوی توهین ، عبارات غیر اخلاقی ، سیاسی ، مطلب غیر مرتبط و تبلیغاتی پذیرفته نمی شوند.