You don't have javascript enabled. Good luck with that.
نيمي از شركت هاي صادركننده تجهيزات پزشكي كشور، در اصفهان هستند

در چند سال اخیر چند شرکت بزرگ تولیدکننده تجهیزات را ملزم کردیم که 30 تا 40 درصد محصولات خود را صادر کنند که امیدواریم این روند در سال های آینده افزایش داشته باشد.

تاریخ درج خبر : 1395/10/16
ساعت درج خبر : 11:41
شماره خبر : 26020800

مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی کشور گفت: 50 درصد شرکت های فعال در زمینه صادرات تجهیزات پزشکی کشور در اصفهان قرار دارند.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، محمود بیگلر در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان (اصفهان هلث) با اشاره به کیفی بودن محصولات این استان و توانمندی شرکت های تولیدکننده اظهار داشت: در حال حاضر ارزش تولیدات داخلی تجهیزات پزشکی کشور، بالغ بر 750 میلیون دلار است که با این حجم تولید باید در زمینه صادرات بسیار فعال تر از این عمل می شد.

وی به سیر صعودی افزایش تولیدات این حوزه طی چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: چنان چه با همین روند، ادامه فعالیت داده و برنامه ریزی خوبی داشته باشیم، می توانیم شرکای خارجی را جذب بازار ایران کرده و بازار رقابت را از واردات خالی کنیم.

بیگلر، تأکید کرد: البته در حال حاضر نیز بخش عمده ای از نیاز کشور به وسیله شرکت های داخلی تأمین می شود.

مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی کشور، اظهار داشت: اندک شرکت هایی هستند که توانسته اند خود را با مدل جهانی و با فرمول های برون مرزی، هماهنگ کنند و این یکی از مشکلات جدی حوزه صادرات است که به برنامه ریزی کافی نیاز دارد.

وی یکی از دلایل اصلی برپایی این نمایشگاه ها را کمک به حل نقاط ضعف صادراتی عنوان کرد و ادامه داد: چنان چه در این نمایشگاه ها نتوان مراوده های بین المللی داشت، نمی توانیم ادعا کنیم که به هدف خود رسیده ایم.

مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی کشور اعلام کرد: در چند سال اخیر چند شرکت بزرگ تولیدکننده تجهیزات را ملزم کردیم که 30 تا 40 درصد محصولات خود را صادر کنند که امیدواریم این روند در سال های آینده افزایش داشته باشد.

وی همچنین از امضای تفاهم نامه این اداره کل با معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در زمینه دریافت تسهیلات، وام های بلاعوض و حمایت شرکت ها خبر داد و گفت: رتبه بندی شرکت های حایز صلاحیت دریافت این حمایت ها تا پایان سال انجام می شود تا بتوان حضور فرآورده های کیفی ایران را در سطح بازار منطقه و جهان شاهد بود.

 

 

 

اخبار مربوط به این خبر
نظر شما چیست ؟
نام ( ضروری ) :
ایمیل ( ضروری ) :
تلفن همراه :
لطفا از نوشتن بصورت پینگلیش ، اجتناب نمایید . نظرات حاوی توهین ، عبارات غیر اخلاقی ، سیاسی ، مطلب غیر مرتبط و تبلیغاتی پذیرفته نمی شوند.