پاویون ملی ایران در نمایشگاههای پزشکی، غذایی و ساختمان کنیا


تاریخ درج خبر:1396.12.20
ساعت درج خبر:09:07

طبق آمار منتشر شده از گمرک کشورمان، میزان صادرات غیر نفتی ایران به کنیا در سال گذشته میلادی 138 میلیون دلار ، معادل 365 درصد کل صادرات ایران گزارش شده است. کنیا در سال 2017 همواره جزو پانزده کشور نخست مقصد صادراتی ایران بوده است که از لحاظ وزنی نیز صادرات ایران به کنیا در سال 2017 بیش از 205 هزار تن نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی (139 هزارتن) افزایش داشته است. قیر، ال پی جی، روغن صنعتی، موم و پارافین، وازلین دارویی، ورق های فولاد، فرش و انواع کفپوش، لوله و شیرآلات، کاشی و سرامیک، لوازم خانگی و مواد غذایی مهمترین کالاهای صادراتی ایران به کنیا محسوب می شوند.
با توجه به این مزایا و همچنین پتانسیل های ویژه کنیا به عنوان دروازه ورود به منطقه شرق آفریقا، شرکت نمایشگاههای بین المللی استان اصفهان با همکاری سفارت ج.ا.ایران در نایروبی ، سازماندهی پاویون ملی ایران در سه نمایشگاه برتر کنیا را در سال 97 در دستور کار قرار داده است. بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت سلامت شرق آفریقا، بیست و یکمین نمایشگاه بین¬المللی مواد غذایی و کشاورزی شرق آفریقا و دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنعت ساختمان کنیا فرصتی را فراهم خواهند نمود تا فعالان صنایع ایران در زمینه غذایی، پزشکی، کشاورزی و ساختمان ضمن معرفی توانمندیهای خود، سهم کشورمان از بازار مصرف شرق آفریقا را بیش از پیش توسعه دهند. قطعا حضور هدفمند در این سه رویداد موجب خواهد شد که کالاها و خدمات ایرانی به بازار کشورهای همسایه کنیا مانند اوگاندا، تانزانیا، رواندا و بوروندی نیز امکان پذیر گردد.
کلیه متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و حضور در نمایشگاههای مذکور با بخش خارجی و بین الملل شرکت نمایشگاههای بین المللی استان اصفهان با شماره تلفن های 32612557-32601683-32612559-031 تماس حاصل فرمایند.