نمایشگاه اصفهان فارما، فرصتی برای تثبیت حضور تولیدکنندگان در بازار منطقه


تاریخ درج خبر:1396.11.09
ساعت درج خبر:14:33
شماره خبر :۲۷۲۶۰۶95

دکتر احمد شیبانی، رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، نمایشگاه «اصفهان فارما» را فرصتی برای تثبیت حضور تولیدکنندگان در بازار منطقه عنوان کرد.
به گزارش اداره رسانه شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، دکتر احمد شیبانی در پیامی به مناسبت برگزاری نمایشگاه «اصفهان فارما» خاطرنشان کرد: بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و افزایش سهم تولیدات داخل در بازارهای بین‌المللی، چشم‌اندازی روشن برای فعالان حوزه اقتصادی کشور معین کرده است. به منظور دستیابی به این هدف در حوزه دارو و صنایع وابسته، برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی فرصت مناسبی را پیش روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد تا ضمن آشنایی با آخرین دستاوردهای صنعت داروسازی دنیا، سهم خود را در بازارهای بین‌المللی پیدا کرده و جایگاه خود را در رقابت جهانی تنگاتنگ امروزه ارتقا دهند.
در این میان صنعت داروسازی، از جمله صنایع استراتژیک در دنیا و هچنین کشور ماست؛ فعالان و استادان این صنعت به یاد دارند که با تلاش و مجاهدت‌های فعالان و مسئولین کشور، صنعت داروسازی کشور توانست به خودکفایی برسد و استقلال کشور را تضمین نماید. تا جایی که در حال حاضر این صنعت عهده‌دار تولید بیش از 97 درصد نیاز مصرفی مردم است.
همدلی و همکاری صنعتگران در زمان جنگ باعث شد تا امروز در سال‌های باقی مانده به پایان سال 97 و نزدیک به افق 1404، صنعت داروسازی بومی شده کشور به چنان رشد و بالندگی دست یابد که به عقیده صاحب نظران با تامین نیاز بازار داخلی، این صنعت برای حفظ بالندگی خود، چاره‌ای جز صادرات و حضور در بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ندارد.
در همین راستا پس از برگزاری موفقیت‌آمیز «سه دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما» که با تلاش هیئت مدیره دوره‌های قبل سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران برگزار شد و مورد توجه کشورهای آسیایی برای سرمایه‌گذاری در صنعت داروسازی ایران قرار گرفت، اعضای هیئت مدیره دوره ششم سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران بر خود لازم دانست تا به منظور حفظ دستاوردهای حاصل شده از برگزاری این نمایشگاه و انتقال دانش بومی شده داروسازی به کلانشهرها، اقدام به برگزاری نمونه کوچک نمایشگاه ایران فارما در قطب های داروسازی کشور کند. نگاه این سندیکا به برگزاری نمایشگاه، نه یک نمایشگاه صرف برای اخذ غرفه و نمایش چندین محصول، بلکه برگزاری «نمایشگاهی رویداد محور» است که همه بخش‌های مرتبط با یک صنعت را گردهم آورده و موجبات صادرات کالاها و خدمات دارویی را فراهم می‌کند.
به همین منظور پس از تشکیل اتاق فکر و برگزاری جلسات متعدد شورای سیاست‌گذاری، استان «اصفهان» به دلیل اینکه یکی از قطب‌های داروسازی کشور محسوب می‌شود و کارخانجات مختلف داروسازی در این استان از قدیم ‌الایام مشغول به فعالیت هستند و دارای مراکز و سابقه علمی در صنعت داروسازی است، به عنوان مکان منتخب جهت برگزاری نمایشگاه دارو و صنایع وابسته در حوزه ملی انتخاب شد.
برگزاری نمایشگاه «اصفهان فارما» فرصتی است تا تولیدکنندگان بار دیگر توانمندی‌های صنعت داروسازی کشور را به نمایش بگذارند و بدین وسیله حضور خود را در بازارهای منطقه تثبیت کنند. امید است با همکاری سیاست‎گذاران و همکاری نهادهای اثرگذار به ویژه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شاهد حمایت از سرمایه‌گذاری برای تولید دارو در کشور و صادرات آن به خارج از مرزهای ایران باشیم.